خرید شارژ و بسته اینترنت ایرانسل


v

ویرایش


نحوه پرداخت صورتحساب تلفن ثابت از دو سامانه

مشترکین تلفن ثابت می توانند هزینه کارکرد تلفن و ریز مکالمات خود را از پانزدهم ماه‌های فرد سال از طریق سامانه های ۱۸۱۸ و ۲۰۰۰ دریافت کنند.

مشترکین تلفن ثابت می توانند از پانزدهم ماه‌های فرد سال از طریق سامانه‌های ۱۸۱۸ و ۲۰۰۰ ضمن دریافت هزینه کارکرد تلفن ثابت و ریز مکالمات نسبت به پرداخت صورت حساب میان دوره و پایان دوره خود اقدام کنند.

پرداخت قبض تلفن با شمارۀ 2000

گوشی را بردارید و 2000 را شماره‌گیری کنید. عدد یک را که بزنید، شمارۀ تلفن شما را اعلام می‌کند و از شما می‌خواهد که برای تایید کلید یک را فشار بدهید. برای اطلاع از مبلغ قبض پایان دوره مجدداً باید کلید یک را بزنید. مبلغ را که اعلام کرد می‌توانید در صورت داشتن رمز دوم، آن را با کارت بانکی‌تان پرداخت کنید.

پرداخت قبض تلفن با کد ussd

دوتا کد دستوری وجود دارند که شما می‌توانید با شماره‌گیری آن‌ها از طریق گوشی ‌همراه‌تان قبض تلفن ثابت را پرداخت کنید.

کد دستوری #۷۸۰*

 • این کد را شماره‌گیری کنید
 • عدد 3 را که مربوط به پرداخت قبض است وارد کنید
 • حالا عدد 5 را وارد کنید و send را بزنید
 • شمارۀ تلفن ثابت منزل‌تان را با پیش‌شماره وارد کنید
 • اینجا قبض پایان دوره یا میان‌دوره را انتخاب و پرداخت کنید

کد دستوری #1*

 • این کد را شماره‌گیری کنید
 • عدد 2 را که مربوط به پرداخت قبض است وارد کنید
 • حالا عدد 4 را وارد کنید و send را بزنید
 • شمارۀ تلفن خودتان را همراه با کد شهر وارد کنید
 • در نهایت با استفاده از رمز دوم پویا می‌توانید قبض تلفن را پرداخت کنید
 •  

  پرداخت غیر حضوری قبوض با سامانه 2000

  با راه اندازی سامانه 2000 توسط شرکت مخابرات استان تهران پرداخت غیرحضوری تمامی قبوض پرداختی( تلفن ثابت و همراه، آب و فاضلاب، برق، گاز) از طریق این سامانه امکان پذیر شد.


  محمد رضا بیدخام معاون بازاریابی و فروش این شرکت ضمن اعلام این مطلب گفت: با توجه به تجربه موفق سامانه 1818 در زمینه پرداخت غیرحضوری قبوض تلفن ثابت، سامانه 2000 با هدف ارائه خدمات بهتر به شهروندان استان تهران و البرز راه اندازی شد.


  وی از جمله مزایای این سامانه را عدم محدودیت در پرداخت قبوض، دسترسی آسان، امنیت و اطمینان خاطر برای مشترکین اعلام کرد.


  بیدخام در پایان گفت: از برنامه های آینده این سامانه فروش شارژهای اعتباری تلفن همراه و کدهای دستوری( امکان دسترسی از طریق USSD) است.

   

  ثبت شماره تلفن برای دریافت قبض تلفن های مخابرات

  همان طور که ذکر شد قبض های تلفن ثابت برای برخی مناطق از مهر ماه ۹۸ دیگر چاپ و توزیع نخواهد شد. بر همین اساس مشتریان مخابرات منطقه تهران از این پس برای اطلاع از مبلغ صورتحساب پایان دوره و به روز تلفن خود می‌توانند با شماره (۲۰۰۰) تماس بگیرند و از همان طریق نیز قبض تلفن ثابت خود ار تسویه کنند.

فعالسازی پیامک قبض تلفن ثابت

شرکت مخابرات ایران اعلام کرد در راستای نهادینه سازی و تحقق فرآیندهای دولت الکترونیک، از مهرماه سال جاری  قبوض کارکرد تلفن ثابت، چاپ و توزیع نمی شود. 

محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات-  از صرفه جویی 1440 میلیارد تومانی در صورت حذف قبوض کاغذی خبر داده و گفته بود:

یکی از خدماتی که می توان در آن صرفه جویی کرد، بحث قبوض است.

مخابرات ایران 30 میلیون مشترک تلفن ثابت دارد که دوره ای برایشان قبض صادر می کند و هزینه تمام شده هر قبض دو هزار تومان است که سالانه 360 میلیارد تومان می شود. 

او همچنین ابراز امیدواری کرده بود که از مدتی پس از این اظهارات، مخابرات به سمتی برود که با استفاده از ظرفیت پلتفرم دولت الکترونیکی قبوض خدماتی را حذف کند و اظهار کرده بود:می توان این قبوض را به گوشی همراه شهروندان ارسال کنیم که در کارپوشه ایرانیان نسخه دیجیتالی آن قرار بگیرد،

یا به صورت پیامکی یا اپلیکیشن های دولت همراه یا اپلیکیشن که خدمات پرداخت را انجام می دهند و به مشترک اطلاع بدهیم قبضشان آمده است.

صرفه جویی 100 میلیارد تومانی با حذف قبوض 

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران- اخیراً با تاکید بر استفاده بهینه از تمام ظرفیت های دولت الکترونیک، خاطرنشان کرد:

با تاکید وزیر ارتباطات و با توجه به ایفای مسئولیت های اجتماعی، شرکت مخابرات ایران قبوض کاغذی کارکرد هزینه تلفن ثابت مشترکین را در تمام استان ها و مناطق مخابراتی حذف می کند. 

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران صرفه جویی 100 میلیارد تومانی سالیانه هزینه حذف قبوض و به کارگیری این مبلغ در راستای توسعه شرکت را از اولویت های شرکت مخابرات ایران دانست و گفت:تمام مشتریان تلفن ثابت در سراسر کشور از این پس می توانند علاوه بر تماس با سامانه 2000 و به صورت شبانه روزی از خدمات پرداخت قبوض خود استفاده کنند. 

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، ساده سازی ارائه خدمات به مشتریان در کمترین زمان و افزایش سرعت و شفاف بودن عملکرد کلیه امور مربوط به دریافت و پرداخت قبوض را از دیگر مزایای مهم حذف قبوض کاغذی تلفن ثابت عنوان کرد. 

روش های متفاوت پرداخت قبوض تلفن ثابت 

وب سایت شرکت مخابرات ایران به نشانیwww.tci.ir و کد ussdستاره 2020 مربع نیز در اختیار تمام مشتریان قرار دارد و مخاطبان در سراسر کشور می توانند ضمن دریافت کارکرد تلفن ثابت خود به صورت لحظه ای، از همان طریق نسبت به پرداخت اقدام کنند. 

تا کنون در هشت استان به صورت کامل قبوض کارکرد تلفن ثابت حذف شده و حذف قبوض کاغذی در استان های باقی مانده با توجه به سیاست های مبتنی بر تحقق دولت الکترونیک در برنامه آتی شرکت مخابرات قرار دارد. 

البته حتی همین حالا هم بیشتر قبض ها به صورت غیرحضوری پرداخت می شود. همان طور که صدری سال گذشته با اشاره به اهمیت پرداخت های غیرحضوری در کاهش تردد و آلایندگی محیط زیست و هم چنین سرعت در پرداخت و تحقق ارتباطی فراگیر اعلام کرده بود:هم اکنون با استقبال گسترده مشتریان از این پرداخت ها، نزدیک 99 درصد از تمام قبض های تلفن ثابت در سراسر ایران به صورت غیرحضوری پرداخت می شود

چگونگی ثبت شماره برای دریافت پیامک قبوض تلفن ثابت

درصورتی ‌که پیامک‌های اطلاع‌رسانی مخابرات را دریافت نمی‌کنید، می‌توانید شماره همراه خود را ثبت کنید تا از قبوض تلفن ثابت خود مطلع شده و پرداخت‌های لازم را در زمان مناسب انجام دهید.

ارسال اطلاعات از طریق فرستادن پیامک از روش‌های معمولی است که در بسیاری از سازمان‌ها، بانک‌ها و شرکت‌ها صورت می‌گیرد. یکی از روش‌های اطلاع‌رسانی درباره قبوض و دیگر اطلاعات تلفن ثابت، هم استفاده از پیامک‌های اطلاع‌رسانی است.

پیامک‌های تلفن ثابت به‌طور معمول به شماره‌ای که مشترک هنگام ثبت‌نام تلفن ثابت اعلام کرده ارسال می‌شود.

برخی از کاربران از این موضوع نارضایتی دارند که پیامک‌های اطلاع‌رسانی را دریافت نمی‌کنند.

با توجه به اینکه قبوض تلفن ثابت مدت‌هاست به‌صورت کاغذی ارسال نمی‌شود، درصورتی که فرد از طریق پیامک از قبض تلفن خود آگاه نشود، از آنجایی که از هزینه کارکرد تلفن ثابت باخبر نیست، پرداختی انجام نمی‌دهد و این موضوع منجر به یک‌طرفه و قطع شدن تلفن خواهد شد.

 این در حالی است که بسیاری از افراد ممکن است هنگام ثبت‌نام شماره تلفن ثابت، شماره همراهی را ارائه کرده باشند که این شماره را عوض کرده‌اند.

از این رو برای تغییر شماره همراهی که ثبت شده، می‌توان از کد USSD استفاده کرده و با گرفتن شماره #۲۰۲۰* و انتخاب گزینه ثبت شماره همراه، آن را تغییر داد./ مخابرات منطقه فارس

کلمات کلیدی مهم این مقاله:

قبض پیامکی – پیامک تلفن ثابت – قبض تلفن – قبض تلفن ثابت – قبض تلفن همراه – فعال سازی قبض تلفن ثابت – ​سامانه پیامک تلفن ثابت – پنل اس ام اس تلفن ثابت

خب همانطور که مستحضرید برای حذف قبوض کاغذی توسط شرکت مخابرات ایران سامانه 1818 راه اندازی شد ولی بازخورد مثبتی نداشت، تنها موردی که توانست جایگزین قبض کاغذی بشود، قبض های پیامکی بود، چون طبق آمار نزدیک به 98 درصد پیامک ها توسط افراد خوانده می شد.

 

شرکت مخابرات ایران اقداماتی جهت حذف قبض کاغذی ‬‎برداشت در مرحله ی اول این پروژه  (مرداد ماه 96) برای حدود شش میلیون مشترک در ۲۰ استان قبض الکترونیکی ارسال شد.

طرح به این صورت بود که کاربران قبض پیامکی تلفن ثابت را دریافت کنند و بعد از پرداخت آن به صورت غیر حضوری از ۲۴ ساعت مکالمه رایگان درون شبکه استفاده نمایند.

*دریافت قبض پیامکی تلفن ثابت هزینه ای برای مشترکین ندارد


خوشبختانه این طرح آزمایشی با بازخوردهای مثبت مواجه شده است و برای اینکه شما هم به این طرح ملحق بشوید با ما همراه باشید:

روش کار برای دریافت قبض پیامکی تلفن ثابت بسیار ساده است، کافی است یک بار به عنوان تشکیل پروند و معرفی خود به عنوان دریافت کننده قبض پیامکی تلفن ثابت ، شماره تلفن ثابت خود را به شماره ۰۲۱۲۰۲۰ پیامک کنید. بدین ترتیب قبض برایتان پیامک می شود

و به گفته شرکت مخابرات قبض پیامکی تلفن ثابت هزینه اضافی برای مشترکین نخواهد داشت!

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، سرپرست مخابرات استان گفت: به منظور حفظ محیط زیست و توسعه خدمات الکترونیک، قبض کاغذی تلفن ثابت توزیع نمی شود  و اطلاعات قبض برای مشترکان بصورت پیامکی ودر هر ماه دو مرتبه به شماره تلفن همراه مشترک ارسال خواهد شدو مشترکان پس از رویت اطلاعات قبض باید از روش‌های غیرحضوری، برای پرداخت قبض، استفاده کنند.

سید محمد هادی امیری افزود: به منظور سهولت در پرداخت قبض، آسانترین شیوه‌های پرداخت شامل تماس با سامانه‌ی تلفنی  ۲۰۰۰، شماره گیری ازطریق تلفن همراه با کد # ۲۰۲۰* ، ارسال شماره‌ تلفن ثابت با پیش کد به عنوان مثال (۷۴۳۳۲۲۳۳۳۳) به سامانه‌ی پیامکی۶۰۰۲۰۱۸۰۷۴  ویابامراجعه به پورتال شرکت مخابرات ایران به آدرس ؛   WWW.TCI.IR    نسبت به دریافت بدهی وپرداخت آن اقدام کنند.